ANA SAYFA DESTEK SİSTEMİ HAKKIMIZDA İLETİŞİM
(0212) 863 98 37
                   
ALAN ADI
WEB HOSTING
BAYİ HOSTING
VPS SERVER
KİRALIK SUNUCU
KAMPANYALAR
OYUN SUNUCULARI
BANKA HESAPLARI
 
Müşteri Girişi
E-Mail Adresiniz :
Şifreniz :
Sık Sorulan Sorular

Adım Adım Phpbb Forum Kurulumu (Cpanel ıçin)

1. ılk olarak internetten kurmak istediðiniz phpbb forum paketini indirin ve klasörleri bir dizine çıkarın. Forum paketini indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

2. Daha sonra bir FTP (FTP Programları hakkında bilgi almak ve bilgisayarınıza indirmek için buraya tıklayın.)programı ile sitenize baðlanarak, sitenizin www dizini içinde yeni bir klasör oluþturun. (Oluþturacaðımız klasörün adının forum olduðunu farzedelim.)

3. FTP programında sol tarafta bulunan bölümde yükleyeceðimiz forum dosyalarını seçerek sürükle-bırak yöntemiyle bu dosyayı sol tarafta bulunan sitenizin içeriðine yükleyin.

4. Yükleme iþlemi bittikten sonra, bir veritabanı kurmanız gerekecektir. Bunun için www.benimsitem.com:2082 veya www.benimsitem.com/cpanel adresine girerek kullanıcı ad ve þifrenizle giriþ yapın.

5. Sitenizin yönetim panelinde(cpanel) MySQL Veritabanları bölümüne girerek, önce yeni bir MySQL veritabanı, sonra da yeni bir MySQL kullanıcısı ve þifresi oluþturun.(Nasıl MySQL Veritabanı, veya MySQL kullanıcısı oluþturulacaðını öðrenmek için buraya tıklayın.)

6. Bir sonraki adımda oluþturduðunuz yeni MySQL kullanıcısını, yeni oluþturduðunuz MySQL Veritabanı üzerinde yetkilendirin. Yetkilendirme seçeneklerinde ALL kutucuðunun iþaretlenmiþ olmasına dikkat edin.

7. Bütün bu iþlemleri doðru olarak yaptıktan sonra www.benimsitem.com/forum adresine girin.

8. Bu ekranda Database Configuration bölümünde Your Database Name yazan yere oluþturduðunuz MySQL Veritabanı ismini, Database Username yazan yere oluþturduðunuz MySQL kullanıcı adını, Database Password yazan yere de oluþturduðunuz MySQL kullanıcı þifresini girin. Hemen altındaki Admin Configuration bölümünde ise, Admin (Forum Yöneticisi) Email Adres yazan yere admin email adresini, Domain Name yazan yere sitenizin adresini (www.benimsitem.com), Administrator Username (Forum Yönetici Kullanıcı Adı) yazan yere forumunuz için oluþturacaðınız admin kullanıcı adını, Administrator Password (Forum Yönetici Þifresi) ve Administrator Password (confirm) yazan yere de oluþturacaðınız forum admini için þifre girin.

9. Bu arada FTP programınızdan sað tarafta yüklediðiniz dosyalar içinde config.php dosyasının yazılabilir olduðundan emin olun. Bunun için config.php'ye sað tıklayarak en altta bulunan seçenek olan Properties'e tıklayın. Açılan pencerede en altta Write yazısının yanındaki kutucuklar (3 kutucuk olacak) iþaretli ise herhangi bir deðiþiklik yapmayın. ıþaretli deðilse 3 kutucuðu da iþaretleyin ve tamam deyin. Aksi takdirde, yaptıðınız deðiþiklikler config.php'ye kaydedilmeyecektir.( Bu dosyada kayıt bilgileri bulunmaktadır.)

10. Tüm bu adımları eksiksiz olarak yaptıktan sonra FTP programınızdan forum dosyaları içindeki install ve contrib dosyalarını silin.

11. Artık www.benimsitem.com/forum adresine girerek, giriþ yaparak forumunuzu yönetebilirsiniz.Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Sık kullanılanlara ekle
Bu dökümanı yazdır

Web Hosting
Sunucu Hizmetlerimiz
Oyun Sunucuları
Diğer Hizmetlerimiz
Gerekli Bilgiler
Hakkımızda
http://www.profiles2018.club http://www.inst4gram.com/ http://www.japogram.xyz/ http://www.goodgram.xyz/ http://www.almagram.xyz/
https://www.forexman.xyz
© 1999-2016 A.K.S Elektronik Bilişim iletişim Pro. Hiz. San. ve Tic. Ltd. Şti.
Hizmet Sözleşmesi | Geri iade Koşulları | Gizlilik Politikası | iletişim